Tercih Robotu Son Kılavuza Göre Güncellendi

Tercih Robotu Son Kılavuza Göre Güncellendi

ÖSYM'nin son yayınladığı kılavuzu tüm yeni hesaplamalarıyla sizler için elektronik ortama aktardık.
27.07.2022 Çarşamba | Güncellenme: 27.07.2022 Çarşamba 17:34

Sevgili üniversite adayları, TYT ve AYT’den sonra tercih döneminin zorluklarını yaşıyorsunuz. Size yardımcı olabilmek amacıyla hazırladığımız Tercih Robotu (www.tercihrobotu.com.tr) hizmetinizde. ÖSYM'nin bugün yayınladığı kılavuzu sizler için elektronik ortama aktardık.

Üniversite adaylarının "Tercih Adresi" Tercih Robotu, 2022 yılında yapacağınız tercihler için güncellenerek hizmete alındı. Tercih dönemi 27 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde olacak. Adayların tercih konusunda acele etmemeleri gerekiyor.

Tercih Robotu, üniversite adaylarının tercih dönemindeki en büyük yardımcısıdır. Hiçbir ücret ödemeden robot özelliğiyle tercih yapmanızı sağlayan ve 22 senedir güvenle kullanılan Tercih Robotu sizlere, tercih öncesi üniversiteleri ayrıntılı olarak tanıma olanağı sunar. Tercih döneminde elde ettiğiniz puanlar ve başarı sıralarınıza göre yerleşebileceğiniz üniversitelerin bölüm ve programlarını, en son yerleşen adayın bilgilerini, bölümlerin koşullarını, ücretlerini, lisans ve önlisans programları hakkındaki bilgileri listeler.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu