Hakkımızda

Tercih Robotu ilk kez, ÖSYM tarafından yapılan üniversite giriş sınavlarının 1999 yılında tek sınava indirilmesi nedeniyle adaylara yardımcı olmak amacıyla CD ortamında hazırlandı. Amaç, üniversite adaylarının yaşamlarının en önemli kararlarını alırken üniversiteleri tanımaları, meslekler hakkında geniş bilgi sahibi olmaları ve özellikle tercih dönemindeki belirsizlikleri, teknoloji harikası olarak tamamen ÖSYM mantığına göre programlanmış robot ile interaktif bir ortamda ortadan kaldırmalarını sağlamaktı. Yıllarca CD ortamında adaylara yardımcı olan programımız, internet kullanıcı sayılarının artması ve internete erişimin yaygınlaşmasıyla 2008 yılından itibaren internet ortamına taşınarak hizmet vermeye başladı. Tercih Robotu; ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tüm sınav adaylarına, tercih yapmada yüzlerce sayfalık kılavuzları ve karmaşık hesaplamaları içeren rehberlik hizmetini dijital ortamda sunar.

HEDEFİMİZ;
Uygulanan tüm sınavlar sonucuna göre yerleştirme işlemlerine interaktif teknoloji hizmeti sunmaktır. Bilgisayar ve iletişim teknolojilerinin ülkemizde gençler tarafından öncelikli kullanılmasını sağlamak ve aktiviteye katılan gençlerin en doğru tercihleri yapmasına katkıda bulunmaktır.

MİSYONUMUZ;
Eğitim rehberliği konusunda yalnız üniversite adaylarına değil, İlköğretim Okulları düzeyine de taşıyarak, örgün eğitim içinde bulunan tüm öğrencilere hizmet vermektir. Devletin memur alımlarında da yerleştirme işleminde rehberlik hizmeti sunmaktır.

YKS Tercih Robotu
YKS Hızlı Tercih
KPSS Tercih Robotu