Tercih Robotu 2024 Üniversite Tercihleri İçin Hazır

Tercih Robotu 2024 Üniversite Tercihleri İçin Hazır

Sevgili üniversite adayları, Tercih Robotu ekibi olarak, bu yıl yapacağınız tercihleriniz için en güncel verilerle yanınızda olacağız.
27.04.2024 Cumartesi | Güncellenme: 27.04.2024 Cumartesi 20:17

Sevgili üniversite adayları, Tercih Robotu ekibi olarak, bu yıl yapacağınız tercihleriniz için en güncel verilerle yanınızda olacağız. Üniversite adaylarının "Tercih Adresi"  Tercih Robotu, 2024 yılında yapacağınız tercihler için güncellenerek hizmete alındı.

YKS 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacak.

Tercih Robotu, üniversite adaylarının tercih dönemindeki en büyük yardımcısıdır. Hiçbir ücret ödemeden robot özelliğiyle tercih yapmanızı sağlayan ve 24 senedir güvenle kullanılan Tercih Robotu sizlere, tercih öncesi üniversiteleri ayrıntılı olarak tanıma olanağı sunar. Tercih döneminde elde ettiğiniz puanlar ve başarı sıralarınıza göre yerleşebileceğiniz üniversitelerin bölüm ve programlarını, en son yerleşen adayın bilgilerini, bölümlerin koşullarını, ücretlerini, lisans ve önlisans programları hakkındaki bilgileri listeler. Tüm yasal haklarıyla ES Eğitim Danışmanlık'a ait bir marka olduğu Yargıtay tarafından da onaylanan ve tercih döneminde YÖK Atlas ve ÖSYM'den sonra Türkiye'nin en çok ziyaret edilme rekoruna sahip Tercih Robotu'ndan siz de yararlanın geleceğinizin tercihini yapın.

Tercih Robotu sitemiz, tercih döneminde, 1 milyon 500 bini aşkın ziyaretçi, 9 milyona yakın sayfa görüntülemesiyle yine bir rekora imza attı. http://www.facebook.com/TercihRobotu.com.tr facebook sayfamızdan da binlerce adaya ulaştık. 

2024 YKS’YE BAŞVURAN ADAY SAYISI

Bu yıl üniversite sınavına girecek aday sayısı belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 8-9 Haziran’da yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için 3 milyon 36 bin 945 adayın başvurduğunu açıkladı.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu