Tercih Robotu Hazır

Tercih Robotu Hazır

Türkiye'nin en çok ziyaret edilme rekoruna sahip Tercih Robotu'ndan siz de yararlanın geleceğinizin tercihini yapın.
27.07.2023 Perşembe | Güncellenme: 27.07.2023 Perşembe 18:29

Sevgili üniversite adayları, TYT ve AYT’den sonra tercih döneminin zorluklarını yaşıyorsunuz. Size yardımcı olabilmek amacıyla hazırladığımız Tercih Robotu (www.tercihrobotu.com.tr) hizmetinizde. ÖSYM'nin yayınladığı önbilgi kılavuzunu sizler için elektronik ortama aktardık. Türkiye'nin en çok ziyaret edilme rekoruna sahip Tercih Robotu'ndan siz de yararlanın geleceğinizin tercihini yapın.

Üniversite adaylarının "Tercih Adresi" Tercih Robotu, 2023 yılında yapacağınız tercihler için güncellenerek hizmete alındı. Tercih dönemi 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde olacak.

Tercih Robotu, üniversite adaylarının tercih dönemindeki en büyük yardımcısıdır. Hiçbir ücret ödemeden robot özelliğiyle tercih yapmanızı sağlayan ve 24 senedir güvenle kullanılan Tercih Robotu sizlere, tercih öncesi üniversiteleri ayrıntılı olarak tanıma olanağı sunar. Tercih döneminde elde ettiğiniz puanlar ve başarı sıralarınıza göre yerleşebileceğiniz üniversitelerin bölüm ve programlarını, en son yerleşen adayın bilgilerini, bölümlerin koşullarını, ücretlerini, lisans ve önlisans programları hakkındaki bilgileri listeler.

 

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu