2023 YKS AÇIKLANDI

2023 YKS AÇIKLANDI

ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=9689 linkinden sonucunuzu görebilirsiniz.
20.07.2023 Perşembe | Güncellenme: 20.07.2023 Perşembe 08:01

2023 YKS AÇIKLANDI

Sevgili üniversite adayları, Tercih Robotu ekibi olarak, bu yıl yapacağınız tercihleriniz için en güncel verilerle yanınızda olacağız. Üniversite adaylarının "Tercih Adresi"  Tercih Robotu, 2023 yılında yapacağınız tercihler için güncellenerek hizmete alındı. Yeni kılavuz yayınlanınca en kısa sürede ilgili veriler de sisteme aktarılacak.

YKS sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=9689 linkinden sonucunuzu görebilirsiniz. Bu yıl yaklaşık 3,5 milyon aday sınava girdi. Tercih yapacak adaylar için baraj sınırı da geçen yıl olduğu gibi kaldırıldı

Tercih Robotu, üniversite adaylarının tercih dönemindeki en büyük yardımcısıdır. Hiçbir ücret ödemeden robot özelliğiyle tercih yapmanızı sağlayan ve 23 senedir güvenle kullanılan Tercih Robotu sizlere, tercih öncesi üniversiteleri ayrıntılı olarak tanıma olanağı sunar. Tercih döneminde elde ettiğiniz puanlar ve başarı sıralarınıza göre yerleşebileceğiniz üniversitelerin bölüm ve programlarını, en son yerleşen adayın bilgilerini, bölümlerin koşullarını, ücretlerini, lisans ve önlisans programları hakkındaki bilgileri listeler. Tüm yasal haklarıyla ES Eğitim Danışmanlık'a ait bir marka olduğu Yargıtay tarafından da onaylanan ve tercih döneminde YÖK Atlas ve ÖSYM'den sonra Türkiye'nin en çok ziyaret edilme rekoruna sahip Tercih Robotu'ndan siz de yararlanın geleceğinizin tercihini yapın.

Tercih Robotu sitemiz, tercih döneminde, 1 milyon 740 bin ziyaretçi, 9 milyona yakın sayfa görüntülemesiyle yine bir rekora imza attı. http://www.facebook.com/TercihRobotu.com.tr facebook sayfamızdan da binlerce adaya ulaştık. 

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu