Sonuclar Ve Kayıtlar Ne Zaman

Sonuclar Ve Kayıtlar Ne Zaman

Sonuçların bu ayın ortasında açıklanmasını bekliyoruz. Üniversite kayıtları 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.
02.08.2022 Salı | Güncellenme: 02.08.2022 Salı 10:53

Değerli arkadaşlar, tercih bildirimi ve değişiminde sona geliyoruz. Son dakika ise 5 Ağustos 2022 Cuma günü saat 23.59'dur. Tercih listenizde son kontrolleri yaparak düzenlemeyi bitiriniz. Tercih bildirimi yapan adaylar listelerini tamamen silemezler ancak güncelleme başlığı altından girerek ekleme, çıkarma, ya da sıralama değiştirme işlemi yapabilirler. Bu işlemlerden sonra da onaylamayı unutmamalısınız.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

Sonuçların bu ayın ortasında 15 Ağustos gibi açıklanmasını bekliyoruz. Üniversite kayıtları 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında tamamlanacak. Sonuç belgenizde yerleştirilmiş iseniz hangi tarihte nerede kayıt yaptıracağınız bilgilerini görebileceksiniz. Umarım yerleştirme sonuçları yüzünüzü güldürür. Herkes için hayırlı olmasını diliyoruz.

Üniversite Kaydı Nasıl Yapılacak

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

2022-2023 ders yılında, YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında tamamlanacak Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

a)        Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b)        Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c)        12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d)        Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e)        Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlüler askerlik durumlarını, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr İnternet adresinde görebilecekler.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu