Yaşar Üniversitesi (İzmir)

Dış Ticaret (Ücretli)
Yaşar Üniversitesi (İzmir)
Meslek Yüksekokulu

Kodu : 206050071 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-6
Taban Puan : Dolmadı
Önceki Dönem: 198,194
Tavan Puan : -
Önceki Dönem: 248,564
Türkiye Başarı Sırası : Dolmadı
Önceki Dönem: 1.599.744
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: Dolmadı
Önceki Dönem: 176.969
Kontenjan : 6 Kişi Tercih Eden : 78 Kişi
Yerleştirilen : Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli

Koşullar

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

228: Yaşar Üniversitesi’nde öğretim ücretlidir. 2020-2021 Akademik yılında öğrenim ücreti; Hazırlık sınıfı için 48.000.-TL, tüm fakülteler için 48.000.-TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu programları için 46.000.-TL, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü için 48.000.-TL, Meslek Yüksek Okulu programları için 22.250.-TL, Adalet Meslek Yüksekokulu için 23.750.-TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Öğrenim ücreti, burs ve indirimler her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konuları kapsamaz. Ücretler, burs, indirimler ve yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin http://osymkilavuz.yasar.edu.tr erişim adresinden ulaşılabilir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu