İstanbul Nişantaşı Üniversitesi

Optisyenlik (İÖ) (%50 Burslu)
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 210400402 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem:
Taban Puan : 208,895
Önceki Dönem: 243,105
Tavan Puan : 303,859
Türkiye Başarı Sırası : 2.400.519
Önceki Dönem: 1.643.804
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 49 Kişi
Yerleştirilen : 49 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
Şehit Gazi Yak. Konj. : - 34 Yaş Üstü Kadın Konj. : -
Depremzede Aday Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu

Koşullar

18: Milli Sporcu olan adayların, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde ve ilgili yükseköğretim kurumundan konuya ilişkin bilgi almasında yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde yapacakları işlemlere ilişkin ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden bilgi alınması gerekmektedir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

118: İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti KDV hariç; Tıp Fakültesinde 287.000 TL; Diş Hekimliği Fakültesinde 269.000 TL; Pilotaj (İngilizce) lisans programında 206.000 TL; İç Mimarlık, Psikoloji (Türkçe/İngilizce), Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Uçak Bakım ve Onarım, İşletme (İngilizce), Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği (İngilizce) lisans programları ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'na bağlı lisans programlarında 171.000 TL; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi (Türkçe/İngilizce), Yeni Medya ve İletişim (Türkçe/İngilizce), Yönetim Bilişim Sistemleri (Türkçe/İngilizce), İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Dijital Oyun Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema, İletişim ve Tasarımı lisans programlarında 135.000 TL; özel yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümler hariç diğer tüm lisans programlarında ise 102.000 TL'dir. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda bulunan; Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, İlk ve Acil Yardım, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Uçak Teknolojisi ön lisans programlarında 117.000 TL; Adalet, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Mimari Restorasyon, Ortopedik Protez ve Ortez, Odyometri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyoterapi ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ön lisans programlarında 87.000 TL; diğer ön lisans programlarında ise 69.000 TL'dir. Pilotaj (İngilizce) programında yer alan zorunlu uçuş dersleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler, zorunlu uçuş eğitimleri konusunda Pilotaj lisans programına ödedikleri yıllık öğrenim ücretine ilave olarak Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okulu için uçuş ücreti öderler. 2023 - 2024 akademik yılında Pilotaj programına kaydolan öğrenciler için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti KDV hariç 58.500 EURO'dur. Pilotaj programına kayıt olan burslu öğrenciler için uçuş eğitimi ücreti burs oranı kadar üniversite tarafından karşılanacaktır. üniversite tarafından karşılanacaktır. Öğrenim ücretine ayrıca KDV dahil edilecektir. Zorunlu İngilizce hazırlık sınıflarının yıllık öğrenim ücreti program fiyatları ile aynıdır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, ek indirim olanakları, isteğe bağlı hazırlık sınıfı öğrenimi ile ilgili ayrıntılı bilgilere, Üniversitenin internet sayfasından (aday.nisantasi.edu.tr) ulaşılabilir.

YKS Tercih Robotu
YKS Hızlı Tercih
KPSS Tercih Robotu