İstanbul Medipol Üniversitesi

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı (%50 Burslu)
İstanbul Medipol Üniversitesi
Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Kodu : 203111624 Puan Türü : SAY
Önceki Dönem: MF-4
Taban Puan : Dolmadı
Önceki Dönem: 231,084
Tavan Puan : 235,636
Önceki Dönem: 246,864
Türkiye Başarı Sırası : Dolmadı
Önceki Dönem: 530.000
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: Dolmadı
Kontenjan : 21 Kişi
Yerleştirilen : 4 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : - KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

103: İstanbul Medipol Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenim ücreti yıllık; Uluslararası Tıp Fakültesi için 165.000 TL, Tıp Fakültesi için 146.000 TL, Diş Hekimliği Fakültesi için 146.000 TL, Eczacılık Fakültesi için 132.000 TL, Hukuk Fakültesi için 90.000 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları için 71.000 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Odyoloji Programı için 71.000 TL, Çocuk Gelişimi Programı için 63.000 TL, Dil ve Konuşma Terapisi Programı ile Hemşirelik Programı için 58.000 TL, Ergoterapi Programı ile Ortez ve Protez Programı için 55.000 TL, Ebelik Programı için 53.000 TL, Sosyal Hizmet Programı için 46.000 TL, Sağlık Yönetimi Programı için 39.000 TL, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Psikoloji Programı için 58.000 TL, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Programı ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Programı için 50.000 TL, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı için 80.000 TL, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Programı için 69.000 TL, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Programı, Endüstriyel Tasarım Programı ile Görsel İletişim Tasarımı Programı için 50.000 TL, Türk Müziği Programı için 40.000 TL, Eğitim Fakültesinin tüm programları için 65.000 TL, İletişim Fakültesinin tüm programları için 55.000 TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin tüm programları için 50.000 TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulunun Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için 66.000 TL, Odyoloji Programı ile Çocuk Gelişimi Programı için 59.000 TL, Ebelik Programı için 49.000 TL, Sosyal Hizmet Programı için 44.000 TL, Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programı birinci öğretimi için 59.000 TL, Adalet Programı ikinci öğretimi için 53.000 TL, Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm birinci öğretim programları için 44.000 TL, tüm ikinci öğretim programları için 42.000 TL, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun tüm birinci öğretim programları için 40.000 TL, tüm ikinci öğretim programları için 38.000 TL’dir. Uluslararası Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi İngilizce Programı zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı için 96.000 TL’dir. Diğer programların zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı öğrenim ücreti programın öğrenim ücreti ile aynıdır. Bu ücretlere KDV ayrıca ilave edilecektir. Üniversitemiz tarafından uygulanan tercih, derece, diğer burs ve indirim olanakları için ayrıntılı bilgiye www.medipol.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu