İstanbul Kent Üniversitesi

Elektronörofizyoloji (Tam Burslu)
İstanbul Kent Üniversitesi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 208750031 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-1
Taban Puan : 255,133
Önceki Dönem: 284,308
Tavan Puan : 304,678
Önceki Dönem: 299,038
Türkiye Başarı Sırası : 869.611
Önceki Dönem: 522.160
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 453.076
Önceki Dönem: 1.300.000
Kontenjan : 9 Kişi Tercih Eden : 66 Kişi
Yerleştirilen : 4 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

194: İstanbul Kent Üniversitesinde Eğitim-Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir. 2020-2021 akademik yılı için, Diş Hekimliği Fakültesinin (Türkçe ve İngilizce) ücreti 96.768 TL. (K.D.V. DAHİL), İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) Bölümü 60.480 TL. (K.D.V. DAHİL), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İşletme Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Sosyal Hizmet Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü yıllık öğretim ücreti 48.406 TL. (K.D.V. DAHİL)’dir. Sağlık Bilimleri Fakültesinin, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 59.875 TL. (K.D.V. DAHİL), Çocuk Gelişimi Bölümü, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü, Ebelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü yıllık öğretim ücreti 48.406 TL. (K.D.V. DAHİL),'dir. Sanat ve Tasarım Fakültesinin, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ücreti 54.024 TL. (K.D.V. DAHİL)’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Ağız ve Diş Sağlığı Programı, Ameliyathane Hizmetleri Programı, Anestezi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Elektronörofizyoloji Programı, Fizyoterapi Programı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı ile Meslek Yüksekokulu Adalet Programının yıllık eğitim ücreti 34.169 TL. (K.D.V. DAHİL), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İlk ve Acil Yardım Programı 36.288 TL.(K.D.V. DAHİL), İngilizce Bölümlerin zorunlu hazırlık sınıfı ile Türkçe Bölümlerin isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfının yıllık eğitim ücreti 40.000 TL.(K.D.V. DAHİL)’dir. Bu ücretler yıllık eğitim ücreti olup K.D.V. dahildir. Öğrencinin burslu yerleştiği Bölüm/Programın burs oranı kadar yukarıdaki ücretlerden indirim yaparak ödeyeceği tutar hesaplanır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, ek burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Üniversitenin internet sayfasından (www.kent.edu.tr) adaylara duyurulacaktır.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu