Haliç Üniversitesi (İstanbul)

İnşaat Teknolojisi (%50 Burslu)
Haliç Üniversitesi (İstanbul)
Meslek Yüksekokulu

Kodu : 201950429 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-1
Taban Puan : 181,209
Önceki Dönem: 225,198
Tavan Puan : 242,719
Önceki Dönem: 260,774
Türkiye Başarı Sırası : -
Önceki Dönem: 1.196.529
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Önceki Dönem: 1.300.000
Kontenjan : 16 Kişi Tercih Eden : 105 Kişi
Yerleştirilen : 11 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

132: Haliç Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ücretleri, Zorunlu Hazırlık Sınıfı 32.200 TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı 11.500 TL, Tıp Fakültesi 75.900 TL, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji 37.950 TL; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı 32.200 TL, İşletme Fakültesi tüm programları 37.950 TL, Mühendislik Fakültesi tüm programları 39.100 TL, Mimarlık Fakültesi tüm programları 37.950 TL, Hemşirelik Yüksekokulu 33.350 TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Ebelik 31.000 TL, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 36.800 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi tüm programları 36.800 TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları 34.500 TL, Meslek Yüksekokulu tüm programları 27.600 TL’dir. KDV eğitim-öğretim ücretine dâhildir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz. www.halic.edu.tr

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu