Bursa Uludağ Üniversitesi

İşletme (İÖ)
Bursa Uludağ Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kodu : 109730122 Puan Türü : EA
Önceki Dönem: TM-1
Taban Puan : 246,911
Önceki Dönem: 228,471
Tavan Puan : 336,746
Önceki Dönem: 366,332
Türkiye Başarı Sırası : 555.012
Önceki Dönem: 644.976
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 160 Kişi Tercih Eden : 2.220 Kişi
Yerleştirilen : 164 Kişi
Okul Birincisi Konj. : 4 Kişi M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : 1.155 TL
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 68,183 KPSS-2 : 71,478
KPSS-3 : 66,454 A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

2: 2018-2019 öğretim yılında ikinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri öğrenim ücretleri tablo halinde bu kılavuzun ileri sayfalarında yer almaktadır.

4: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

67: a) Bursa dışında ikamet etmekte olan öğrenciler için; yerleştirmeye esas alınan puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 500 öğrenci arasında yer alanlar Bursa Uludağ Üniversitesi yurtlarına sıralamasız, ücretsiz olarak kabul edilir. Ayrıca bu öğrencilere ücretsiz öğle yemeği verilir. Öğrenci yerleştirildiği bölüm/programda öğrenimine başarılı olarak devam ettiği sürece yurt hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaktır. İki dönem üst üste dönem ve/veya Genel Akademik Not Ortalaması (GANO) 2.50'nin altına düşen öğrenciler yurt haklarından yararlanamayacaklardır. b) Yerleştirmeye esas alınan puan sıralamasında Türkiye genelinde 501 ile 1000 öğrenci arasında yer alanlar Bursa Uludağ Üniversitesi Yurtlarında sıralamasız olarak yerleşme ve yurt ücretinden %50 indirimli olarak yararlanma hakkı verilir. İki dönem üst üste dönem ve/veya Genel Akademik Not Ortalaması (GANO) 2.50’nin altına düşen öğrenciler yurt ücretinde %50 indirim hakkından yararlanamayacaklardır. c) 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Bursa Uludağ Üniversitesine aşağıdaki koşullarla yerleştirilen öğrencilere belirtilen olanaklar sağlanacaktır. Bursa Uludağ Üniversitesi ile Üniversitenin anlaşmalı olduğu kurum arasında imzalanan Mesleki Eğitime Destek Protokolü kapsamında anlaşmalı kurumlar tarafından Tıp Fakültesini en yüksek puanla kazanan ve kesin kayıt yaptıran ilk 30 öğrenciye Ekim-Haziran ayları arasında 9 aylık süre ile öğrenim süresi olan altı yıl boyunca aylık 500 TL burs verilecektir. Burslar altı (6) yıl sonunda kesilecek olup karşılıksızdır. Fakülte bünyesinde program değiştirdikleri taktirde burs haklarını kaybederler. Öğrencilik haklarını kaybeden, herhangi bir disiplin suçu alan veya derse devamsızlık nedeniyle kalan öğrencilerin bursu kesilir. Bursun devam edebilmesi için öğrencinin alttan dersinin olmaması ve dönemlik not ortalamasının 3.00’ın altında olmaması gerekir. d) 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümüne, aşağıdaki koşularda yerleştirilen öğrencilere belirtilen olanaklar sağlanacaktır. Bursa Uludağ Üniversitesi ile Üniversitenin anlaşmalı olduğu kurumlar arasında imzalanan Mesleki Eğitime Destek Protokolü kapsamında anlaşmalı kurumlar tarafından, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünü en yüksek puanla kazanan (toplam ilk 30 öğrenciye) ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere; Ekim-Haziran ayları arasında 9 aylık süre ile ve öğrenim süresi olan dört yıl boyunca aylık 500 TL burs verilecektir. Burslar dört yıl sonunda kesilecek olup karşılıksızdır. Burs almaya hak kazananlar Fakülte bünyesinde program değiştirdikleri takdirde burs haklarını kaybederler. Öğrencilik haklarını kaybeden, herhangi bir disiplin suçu alan veya derse devamsızlık nedeniyle kalan öğrencilerin bursu kesilir. Bursun devam edebilmesi için öğrencinin alttan dersinin olmaması ve dönemlik not ortalamasının 3,00’ın altında olmaması gerekir.

112: Bu programın İngilizce Hazırlık Eğitimi Uludağ Üniversitesi Ali Osman Sönmez Kampusunda (Bursa) Yabancı Diller Yüksekokulunda verilecektir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu