Biruni Üniversitesi (İstanbul)

Özel Eğitim Öğretmenliği (%50 Burslu)
Biruni Üniversitesi (İstanbul)
Eğitim Fakültesi

Kodu : 207650852 Puan Türü : SÖZ
Önceki Dönem:
Taban Puan : 343,622
Önceki Dönem: 346,457
Tavan Puan : 381,438
Önceki Dönem: 378,597
Türkiye Başarı Sırası : 76.761
Önceki Dönem: 91.247
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 47 Kişi Tercih Eden : 328 Kişi
Yerleştirilen : 46 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 65.081.166 KPSS-2 : 66.308.536
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

1: Bir mesleğe yönelik program uygulayan lise veya dengi meslek okulu çıkışlı adayların bu programla ilgili tercihlerini belirlemeden önce Tablo-6'yı dikkatle incelemeleri gerekir.

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

24: Öğretmenlik programlarına (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı dâhil.); programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 300 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.). Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

866: Biruni Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öğretim ücretleri; Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümleri için 95.371 TL, Diş Hekimliği Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümleri için 94.723 TL, Eczacılık Fakültesi için 64.982 TL, Eğitim Fakültesinin; İngilizce Öğretmenliği bölümü için 50.000 TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümleri için 48.149 TL, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü için 44.445 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin; Bilgisayar Mühendisliği bölümü için 44.445 TL, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü için 46.297 TL, Moleküler Biyoloji ve Genetik Türkçe ve İngilizce bölümleri için 25.000 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin; Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik Türkçe ve İngilizce bölümleri için 48.149 TL, Çocuk Gelişimi bölümü için 29.630 TL, Dil ve Konuşma Terapisi bölümü için 59.260 TL, Ebelik bölümü için 38.889 TL, Ergoterapi bölümü için 31.482 TL, Odyoloji bölümü için 33.334 TL, Meslek Yüksekokulunun; Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, İş ve Uğraşı Terapisi Programı, Radyoterapi Programı için 18.982 TL, Elektronörofizyoloji Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Odyometri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Optisyenlik Programı (İkinci Öğretim Dahil), Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı için 24.075 TL, Ağız ve Diş Sağlığı Programı (İkinci Öğretim Dahil), Bilgisayar Programcılığı Programı, Diş Protez Teknolojisi Programı, Diyaliz Programı (İkinci Öğretim Dahil), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı (İkinci Öğretim Dahil) için 30.556 TL, Ameliyathane Hizmetleri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Anestezi Programı (İkinci Öğretim Dahil), Fizyoterapi Programı (İkinci Öğretim Dahil), İlk ve Acil Yardım Programı (İkinci Öğretim Dahil) için 34.723 TL’dir. Bu ücretlere %8 KDV dâhil değildir. Burs ve indirimler için ayrıntılı bilgiyi Üniversitemizin www.biruni.edu.tr adresinden edinebilirsiniz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu