Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)

Anestezi (Tam Burslu)
Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200551204 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-2
Taban Puan : 342,370
Önceki Dönem: 335,219
Tavan Puan : 388,813
Önceki Dönem: 354,616
Türkiye Başarı Sırası : 264.138
Önceki Dönem: 238.036
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Önceki Dönem: 13.650
Kontenjan : 9 Kişi
Yerleştirilen : 6 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

18: Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2020-2021 akademik yılı KDV dahil şu şekildedir; Tıp Fakültesi Programı için 118.950,00 TL (yüzonsekizbindokuzyüzelli Türk Lirası); Diş Hekimliği Fakültesi Programı için 108.890,00 TL (yüzsekizbinsekizyüzdoksan Türk Lirası); Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi Programları için 73.690,00 TL (yetmişüçbinaltıyüzdoksan Türk Lirası); Hukuk Fakültesi Programı için 77.000,00 TL (yetmişyedibin Türk Lirası); İletişim Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Y.O Programları için 69.540,00 TL (altmışdokuzbinbeşyüzkırk Türk Lirası); İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi programları ile Yabancı Diller Y.O zorunlu ve isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Programı için 70.680,00 TL (yetmişbinaltıyüzseksen Türk Lirası); Eğitim Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Programları için 68.280,00 TL (altmışikibinikiyüzseksen Türk Lirası); Meslek Yüksek Okulu Sağlık Hizmetleri MYO Ön lisans Programları için 39.600,00TL (otuzdokuzbinaltıyüzTürkLirası) dır. Ayrıca; Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş eğitimleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş eğitimleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okuluna uçuş ücreti öderler. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında kayıt olanlar için uçuş eğitimi ücreti, burslu öğrenciler için burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kapsamındaki eğitimlerin dışında uygulamalı eğitim kapsayan Pilotaj Programı Uçuş Eğitimi (üç dönemi kapsayan uygulamalı eğitim ücreti) Ücreti 54.000,00 Euro (ellidörtbin Euro) dır. Ücret, Burs ve diğer olanaklara ilişkin ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin web sayfasından ulaşabilirsiniz.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu