Avrasya Üniversitesi (Trabzon)

Anestezi (Ücretli)
Avrasya Üniversitesi (Trabzon)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200351251 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-2
Taban Puan : 177,892
Önceki Dönem: 206,224
Tavan Puan : 279,265
Önceki Dönem: 276,643
Türkiye Başarı Sırası : 1.633.000
Önceki Dönem: 1.478.889
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.393.982
Önceki Dönem: 79.820
Kontenjan : 6 Kişi
Yerleştirilen : 81 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

73: Avrasya Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Fakülte ve Yüksekokul Bölümlerine ait ücretler; Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce), Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Hemşirelik ve Ebelik Bölümleri 40.000,00TL, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gastronomi ve Mutfak Sanatlar Bölümleri 35.000,00TL., İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 33.000,00TL., Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet ve Odyoloji Bölümleri 30.000,00TL., Sağlık Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, İşletme Bölümleri 25.000,00TL'dir. Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; Adalet, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, İç Mekan Tasarımı, Lojistik, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sosyal Güvenlik, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programları 25.000,00 TL., Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı 20.000,00TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; Anestezi I. ve II. Öğretim, İlk ve Acil Yardım I ve II. Öğretim, İş ve Uğraşı Terapisi, Odyometri I. ve II. Öğretim, Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programları 30.000,00TL., Diş Protez Teknolojisi, Ağız ve Diş Sağlığı, Eczane Hizmetleri, Ortopedik Protez ve Ortez, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programları 28.000,00TL., Acil Durum ve Afet Yönetimi I ve II. Öğretim, Çocuk Gelişimi I ve II. Öğretim, Optisyenlik I. ve II. Öğretim, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri I. ve II. Öğretim Programları 25.000,00TL., Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı 20.000,00TL., İş Sağlığı ve Güvenliği Programı 18.000,00TL’dir. Ücretlere KDV dahil değildir. Ücretli ve %50 indirimli kontenjanlarda tercih indirimi, yurt, ödeme şartları, burs bilgileri ile ilgili detaylı bilgiye https://avrasya.edu.tr resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu