Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul)

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ) (%50 Burslu)
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200150616 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-1
Taban Puan : 196,870
Önceki Dönem: 224,490
Tavan Puan : 231,028
Önceki Dönem: 235,457
Türkiye Başarı Sırası : 1.500.173
Önceki Dönem: 1.240.000
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.326.354
Önceki Dönem: 79.300
Kontenjan : 34 Kişi
Yerleştirilen : 34 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

65: Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenim ücreti Tıp Fakültesi’nde (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) 170.000TL’dir. Mühendislik Fakültesi’nde Tıp Mühendisliği Programı (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) 75.000TL, Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) 80.000TL’dir. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı, Beslenme ve Diyetetik Programı (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) ve Beslenme ve Diyetetik Programı 70.000TL, Hemşirelik Programı 64.000TL, Hemşirelik Programı (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) 67.000TL, Sağlık Yönetimi Programı 55.000TL’dir. Fen Edebiyat Fakültesi’nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil), Psikoloji (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil), Psikoloji Programı 70.000TL, Sosyoloji Programı 50.000TL’dir. Eczacılık Fakültesi (İngilizce) (Hazırlık sınıfı dahil) 93.000TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar 39.500TL’dir. İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıflarında burs ve indirim uygulanmamakta olup , lisans programları için 22.250TL, ön lisans programları için 20.000 TL’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir. Öğrenim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yılın Ağustos ayına göre (TÜFE+ÜFE)/2 değişim oranında artışla sınırlı tutulacaktır. (Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.)

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu