Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul)

Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 Burslu)
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200150307 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-2
Taban Puan : 209,631
Önceki Dönem: 216,797
Tavan Puan : 263,061
Önceki Dönem: 263,851
Türkiye Başarı Sırası : 1.623.732
Önceki Dönem: 1.321.419
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.420.613
Önceki Dönem: 104.130
Kontenjan : 3 Kişi Tercih Eden : 181 Kişi
Yerleştirilen : 31 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

38: Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

120: Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde eğitim ücretlidir. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi’nde (Hazırlık sınıfı dahil) 140.000 (Yüzkırkbin) TL, Mühendislik Fakültesi’nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) 66.000 (Altmışaltıbin) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında 46.000 (Kırkaltıbin) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) Programı 62.500 (Altmışikibinbeşyüz) TL, Hemşirelik (İngilizce) Programı 49.000 (Kırkdokuzbin) TL’dir. Fen Edebiyat Fakültesi’nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Psikoloji Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Psikoloji (İngilizce) Programı 62.500 (Altmışikibinbeşyüz) TL, Sosyoloji Programı 44.000 (Kırkdörtbin) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) 79.500 (Yetmişdokuzbinbeşyüz) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar 35.200 (Otuzbeşbinikiyüz), İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı; lisans programları için 20.000 (Yirmibin) TL, ön lisans programları için 18.000 (Onsekizbin) TL’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir. Öğretim ücretleri iki taksitte tahsil edilecek olup, taksitler güz ve bahar döneminde eğitim başlamadan önceki iki hafta içinde banka aracılığıyla tahsil edilecektir. Öğretim ücretlerindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yılın Ağustos ayı (TÜFE+ÜFE)/2 oranında artışla sınırlı tutulacaktır. (Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu