Üsküdar Üniversitesi (İstanbul)

Tıp Fakültesi (Ücretli)
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul)
Tıp Fakültesi

Kodu : 206552525 Puan Türü : SAY
Önceki Dönem:
Taban Puan : 404,370
Önceki Dönem: 464,870
Tavan Puan : 419,791
Türkiye Başarı Sırası : 39.942
Önceki Dönem: 41.800
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 20 Kişi
Yerleştirilen : 20 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 6 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : - KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

125: Üsküdar Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenim ücreti; Sağlık Bilimleri Fakültesi; 42.980 TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; 28.470 TL, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji programları hariç diğer tüm programlar; 42.980 TL, Psikoloji programları 57.160 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi; 57.160 TL, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği programları 42.980 TL, İletişim Fakültesi; 42.980 TL, Tıp Fakültesi; 110.685 TL, Diş Hekimliği Fakültesi; 95.000 TL, Lisans Programlarının Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı Öğrenim ücreti 47.615 TL’ dir. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değildir. Üsküdar Üniversitesi’nde ücret artışı; ilgili eğitim öğretim yılında gerçekleşen son yılın TEFE ile ÜFE’nin toplamının yarısını geçmeyecek şekilde Üniversite Mütevelli Heyet kararıyla arttırılır ve akademik yıl başlamadan ilan edilir. Ödeme koşulları, taksitlendirme, burs olanakları, ilave tercih bursları ve diğer indirimler ile ilgili ayrıntılı bilgileri Üniversitemizin internet sayfası www.uskudar.edu.tr adresinden edinebilirsiniz.

155: Tıp programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 50 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu