Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Makine Mühendisliği (İÖ)
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Teknoloji Fakültesi

Kodu : 111830503 Puan Türü : SAY
Önceki Dönem:
Taban Puan : 291,493
Önceki Dönem: 286,348
Tavan Puan : 308,799
Önceki Dönem: 313,370
Türkiye Başarı Sırası : 207.980
Önceki Dönem: 184.294
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 56 Kişi Tercih Eden : 678 Kişi
Yerleştirilen : 58 Kişi
Okul Birincisi Konj. : 2 Kişi M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : 1.529 TL
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : - KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

2: 2018-2019 öğretim yılında ikinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri öğrenim ücretleri tablo halinde bu kılavuzun ileri sayfalarında yer almaktadır.

16: Mühendislik programlarına (Orman, Ziraat, Su Ürünleri/Su Bilimleri Fakülteleri programları ile Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği programları hariç; Ziraat Fakültelerinin Gıda Mühendisliği programları dâhil.); programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 300 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.). Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

718: Isparta Uygulamalı Bilimler Üni., Kütahya Dumlupınar Uni., Sakarya Uygulamalı Bilimler Üni. ve Uşak Üni.: 7 dönem okullarda teorik ve uygulamalı dersler ile 1 dönem işletmelerde Uygulamalı Eğitim Modeli uygulanacaktır. Mersin Üni.: Öğrenciler derslerini tamamlamaları şartıyla, 7. veya 8. dönemlerini İş Yeri Eğitimi Uygulaması kapsamında alanları ile ilgili kurum ve kuruluşlarda geçireceklerdir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu