Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul)

Moda Tasarımı (Tam Burslu)
Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul)
Nişantaşı Meslek Yüksekokulu

Kodu : 204550248 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-5
Taban Puan : 275,230
Önceki Dönem: 262,406
Tavan Puan : 266,429
Önceki Dönem: 307,324
Türkiye Başarı Sırası : 668.609
Önceki Dönem: 731.084
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 723.963
Önceki Dönem: 56.160
Kontenjan : 6 Kişi
Yerleştirilen : 5 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

721: Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim - öğretim ücrete tabidir. 2020 - 2021 akademik yılında yıllık öğrenim ücreti Psikoloji (Türkçe ve İngilizce), Yeni Medya ve İletişim (Türkçe), Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programları ile Sivil Havacılık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na bağlı lisans programlarında %50 indirimli 24.750 TL + KDV, ücretli 49.500 TL + KDV; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi (Türkçe ve İngilizce), Yeni Medya ve İletişim (İngilizce), Yönetim Bileşim Sistemleri, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Yazılım Mühendisliği (İngilizce), Grafik Tasarımı, İç Mimarlık (Türkçe ve İngilizce), İletişim ve Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema lisans programlarında % 50 indirimli 19.750 TL + KDV, ücretli 39.500 TL + KDV; diğer tüm lisans programlarında ise %50 indirimli 14.750 TL + KDV, ücretli 29.500 TL + KDV’dir. Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Diyaliz, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Uçak Teknolojisi ön lisans programlarında yıllık öğrenim ücreti %50 indirimli 17.250 TL + KDV, ücretli 34.500 TL + KDV; Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Diş Protez Teknolojisi, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyoterapi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarında %50 indirimli 12.250 TL + KDV, ücretli 24.500 TL + KDV; Meslek Yüksekokulu'nun diğer birinci ve ikinci öğretim programlarında ise %50 indirimli 9.750 TL + KDV, ücretli 19.500 TL + KDV’dir. İngilizce hazırlık sınıflarının yıllık eğitim ücretleri bölüm fiyatları ile aynıdır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, ek indirim olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgilere, Üniversitenin internet sayfasından (aday.nisantasi.edu.tr) ulaşılabilir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu