Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul)

Aşçılık (İÖ) (%75 Burslu)
Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul)
Nişantaşı Meslek Yüksekokulu

Kodu : 204551943 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-4
Taban Puan : 191,909
Önceki Dönem: 256,286
Tavan Puan : 297,747
Önceki Dönem: 274,928
Türkiye Başarı Sırası : -
Önceki Dönem: 785.086
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Önceki Dönem: 151.411
Kontenjan : 27 Kişi Tercih Eden : 81 Kişi
Yerleştirilen : 13 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %75 Burslu Öğretim Ücreti : %75 Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

721: Nişantaşı Üniversitesinde; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Psikoloji (Türkçe ve İngilizce), Yeni Medya (Türkçe ve İngilizce), Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce), İnşaat Mühendisliği (Türkçe ve İngilizce) programlarının %75 indirimli fiyatı 17.375 TL + KDV, %50 indirimli fiyatı ise 34.750 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Diğer tüm lisans programlarının % 75 indirimli fiyatı 14.875 TL + KDV, % 50 indirimli fiyatı ise 29.750 TL + KDV dir. Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (birinci ve ikinci öğretim Türkçe ve İngilizce) programlarının % 75 indirimli fiyatı 13.500 TL + KDV, % 50 indirimli fiyatı 27. 000 TL + KDV, meslek yüksekokulunun diğer birinci ve ikinci öğretim programlarının % 75 indirimli fiyatı 11.000 TL + KDV, % 50 indirimli fiyatı ise 22.000 TL + KDV’ dir. İngilizce hazırlık sınıflarının yıllık eğitim ücretleri bölüm fiyatları ile aynıdır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, ek indirim olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgilere, Üniversitenin internet sayfasından (aday.nisantasi.edu.tr) ulaşılabilir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu