Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-Lefke)

Psikoloji (Ücretli)
Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-Lefke)
Fen ve Edebiyat Fakültesi

Kodu : 300311339 Puan Türü : EA
Önceki Dönem: TM-3
Taban Puan : 242,879
Önceki Dönem: 233,314
Tavan Puan : 289,018
Önceki Dönem: 312,432
Türkiye Başarı Sırası : 591.667
Önceki Dönem: 597.679
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 41 Kişi Tercih Eden : 122 Kişi
Yerleştirilen : 41 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 61,537 KPSS-2 : 54,914
KPSS-3 : 49,698 A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

70: Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir devlet vakıf üniversitesi olup eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2019-2020 Akademik Yılında burssuz eğitim ücretleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (4 yıllık), Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (4 yıllık) programları için 21,700 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu (4 yıllık), Fen-Edebiyat Fakültesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu (4 yıllık) programları için 24,700 TL; Hukuk Fakültesi için 29,700 TL; Diş Hekimliği Fakültesi için ise 46,700 TL’dir. Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans) için eğitim-öğretim ücreti 20,700 TL; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans) için eğitim-öğretim ücreti 23,700 TL’dir. Hazırlık Okulu eğitim-öğretim ücreti (hazırlık kitapları dahil) 24,700 TL’dir. Kayıt ve Öğrenci Etkinlikleri Fonu olan dönemlik 950 TL eğitim-öğretim ücretine dahildir. Belirtilen tüm ücretlere ayrıca %5 KDV eklenecektir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

97: KKTC üniversitelerinde öğrenim görecek olan TC uyruklu öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun desteklerinden yararlanabilmektedir. KKTC’de 3 aydan fazla ikamet edecek olan TC Vatandaşlarının ülkeye pasaportla giriş yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle öğrencilerin KKTC’ye gitmeden önce Türkiye’de pasaportlarını almaları gerekir. KKTC mevzuatına göre TC uyruklu öğrencilerin ilk kayıt işlemlerinde sağlık raporlarını ibraz etmeleri istenmektedir. TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınan ve tüberküloz için akciğer skopisi veya akciğer grafisi ile HIV-HCV-HBSAG-RPR tetkiklerini içerir sağlık raporları KKTC makamları tarafından kabul edilmektedir. KKTC üniversitelerinde öğrenim gören TC uyruklu öğrenciler KKTC Sağlık Fonu Yasası ve Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğü çerçevesinde, her mali yılın başında asgari ücretin %10'nu kadar KKTC Sağlık Bakanlığı’na prim ödedikleri takdirde primi ödenen yıl için kamu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanırlar. Söz konusu primi ödemeyen öğrenciler kamu sağlık kurumlarına başvurduklarında kendi olanakları ile tam ücret tarifelerine tabi olurlar ve tedavi gördükleri kuruma gerekli ödemeyi yaparlar. Ayrıntılı bilgi KKTC Sağlık Bakanlığı’ndan edinilebilecektir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu