İstinye Üniversitesi (İstanbul)

Sosyal Hizmet (%50 Burslu)
İstinye Üniversitesi (İstanbul)
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Kodu : 208410477 Puan Türü : EA
Önceki Dönem: TM-3
Taban Puan : Dolmadı Tavan Puan : 301,137
Önceki Dönem: 240,336
Türkiye Başarı Sırası : Dolmadı Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: Dolmadı
Kontenjan : 38 Kişi
Yerleştirilen : 17 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 0.060 KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

109: İstinye Üniversitesi’nde eğitim ücretlidir. Tıp Fakültesi için 115.400 TL.; Eczacılık Fakültesi 91.000 TL.; Diş Hekimliği Fakültesi 101.000 TL., İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ile İngilizce Mütercim ve Tercümanlık programları için 56.700 TL., Türk Dili ve Edebiyatı için 43.500 TL., Psikoloji 88.800 TL., Felsefe 50.000 TL.; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde, Sağlık Yönetimi, Ekonomi, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programları için 44.500 TL., Yönetim Bilişim Sistemleri için 55.600 TL.; İletişim Fakültesi’nde, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve İletişim programları için 44.500 TL; Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı için 66.700 TL., Mimarlık için 60.500 TL., Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Türkçe) için 61.200 TL., Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) ile Dijital Oyun Tasarımı için 65.000 TL.; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde Yazılım Mühendisliği (Türkçe) için 62.300 TL., Yazılım Mühendisliği (İngilizce) 64.300 TL., Bilgisayar Mühendisliği için 65.000 TL, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Matematik, ve Kimya programları için 50.000 TL., Makine Mühendisliği için 45.000 TL., Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Biyoenformatik ve Genetik programları için 58.000 TL., Biyomedikal Mühendisliği 55.000 TL.,; Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Ebelik için 55.000 TL., Beslenme ve Diyetetik için 65.000 TL., Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) ve Hemşirelik (İngilizce), Odyoloji programları için 60.000 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe) ve Hemşirelik (Türkçe) programları için 58.000 TL., Çocuk Gelişimi ile Dil ve Konuşma Terapisi programları için 55.000 TL., Sosyal Hizmet için 42.000 TL.,; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Elektronörofizyoloji için 33.900 TL., Radyoterapi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Eczane Hizmetleri, Optisyenlik, Fizyoterapi (İÖ dahil) programları için 34.500 TL., Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik için 33.900 TL., Ağız ve Diş Sağlığı, Çocuk Gelişimi, Diyaliz, Ameliyathane Hizmetleri (İÖ dahil), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ dahil) programları için 38.300 TL., Anestezi (İÖ dahil) ile İlk ve Acil Yardım (İÖ dahil) programları için 47.000 TL, Meslek Yüksekokulu’nda Aşçılık için 44.000 TL, Adalet için 37.600 TL., Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ile Bilgisayar Programcılığı (İÖ dahil) programları için 34.500 TL., Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İÖ dahil), Otomotiv Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Uçak Teknoloji programları için 33.900 TL.'dir. Tüm bölümlerin İngilizce Hazırlık Sınıflarının yıllık eğitim ücreti 29.500 TL’dir. Tüm bu ücretlerde KDV hariçtir. Diğer ayrıntılı bilgiler Üniversitenin internet sayfasından (www.istinye.edu.tr) adaylara duyurulacaktır.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu