İstanbul Kent Üniversitesi

Adalet (%50 Burslu)
İstanbul Kent Üniversitesi
Meslek Yüksekokulu

Kodu : 208750166 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem:
Taban Puan : Dolmadı
Önceki Dönem: 195,660
Tavan Puan : 263,605
Önceki Dönem: 208,926
Türkiye Başarı Sırası : 1.621.135
Önceki Dönem: 1.638.000
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.461.773
Önceki Dönem: Dolmadı
Kontenjan : 59 Kişi
Yerleştirilen : 40 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

101: İstanbul Kent Üniversitesinde eğitim-öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir. 2021-2022 akademik yılı için, Diş Hekimliği Fakültesi ücreti 108.380 TL., İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin Psikoloji Bölümü 67.738 TL., Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümleri yıllık öğretim ücreti 54.215 TL.’dir. Sağlık Bilimleri Fakültesinin, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 67.060 TL., Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik Bölümleri yıllık öğretim ücreti 54.215 TL.'dir. Sanat ve Tasarım Fakültesinin, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ücreti 60.507 TL., İç Mimarlık Bölümü ücreti 60.507 TL.’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Çocuk Gelişimi, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programları ile Meslek Yüksekokulu Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programları yıllık eğitim ücreti 38.269 TL., Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı 40.643 TL, İngilizce Bölümlerin zorunlu hazırlık sınıfı ile Türkçe Bölümlerin isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfının yıllık eğitim ücreti 44.800 TL.’dir. Bu ücretler yıllık eğitim ücreti olup %8 K.D.V. dahildir. Öğrencinin burslu yerleştiği Bölüm/Programın burs oranı kadar yukarıdaki ücretlerden indirim yaparak ödeyeceği tutar hesaplanır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, tercih bursları ve ek burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Üniversitenin internet sayfasından (www.kent.edu.tr) adaylara duyurulacaktır.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu