İstanbul Esenyurt Üniversitesi

Aşçılık (Tam Burslu)
İstanbul Esenyurt Üniversitesi
Meslek Yüksekokulu

Kodu : 207550699 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-4
Taban Puan : 283,607
Önceki Dönem: 278,612
Tavan Puan : 298,398
Önceki Dönem: 319,748
Türkiye Başarı Sırası : 527.892
Önceki Dönem: 559.729
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 483.376
Önceki Dönem: 1.300.000
Kontenjan : 7 Kişi Tercih Eden : 150 Kişi
Yerleştirilen : 7 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

229: İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde 35.640 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde 31.100 TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde 31.100 TL, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde 31.100 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda 29.000 TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda 31.100 TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda 24.500 TL, Meslek Yüksekokulu'nda 17.000 TL ve Yabancı Dil Hazırlık Programında 31.100 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dâhildir. Ödemede öğrenciye sağlanan kolaylıklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin esenyurt.edu.tr web sayfasından ulaşabilirsiniz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu