İstanbul Aydın Üniversitesi

Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) (Ücretli)
İstanbul Aydın Üniversitesi
Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu

Kodu : 202451817 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-1
Taban Puan : 201,439
Önceki Dönem: 200,849
Tavan Puan : 318,190
Önceki Dönem: 290,694
Türkiye Başarı Sırası : 1.431.125
Önceki Dönem: 1.567.000
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.468.554
Önceki Dönem: 180.628
Kontenjan : 44 Kişi
Yerleştirilen : 44 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Uzaktan Eğitim Süre : 2 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli

Koşullar

7: Bu programda dersler internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internet bağlantısı olan kişisel bir bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programın güz ve bahar yarıyılına ait derslerin dönem sonu sınavları Üniversite kampüsünde veya ilgili Meslek Yüksekokulunda yapılacaktır. (Materyal giderleri, ara sınav ve yıl sonu sınavları vb. konularda ayrıntılı bilgi, Üniversitenin internet adresinden edinilebilir.) Uzaktan Öğretim programlarının diplomalarında "uzaktan öğretim" ibaresi yer alacaktır.

8: Teknik bilgi, beceri ve uygulama gerektiren mesleki derslerde en az %30 uygulamalı yüz yüze eğitim yapılır. Detaylı bilgi MYO/YO/fakültenin web sitesinden öğrenilebilir.

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

92: İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda; Mühendislik Fakültesi’ne bağlı programların öğrenim ücreti 48.000.-TL, Eğitim Fakültesi ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ne bağlı programların öğrenim ücreti 49.500.-TL, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim ve Fen-Edebiyat Fakültelerine bağlı programların öğrenim ücreti (Psikoloji hariç) 46.000.-TL, Psikoloji programı 49.000 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokuluna bağlı programların öğrenim ücreti 42.000.-TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı programların (Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet hariç) öğrenim ücreti 40.000.-TL, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet programları 38.000 TL ve Hukuk Fakültesi’nin öğrenim ücreti 66.000.-TL, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenim ücreti 89.000.-TL’dir. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğrenim ücreti 21.000.-TL’dir. Adalet Meslek Yüksekokulu’nun öğrenim ücreti 26.000.-TL ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğrenim ücreti 24.500.-TL’dir. Uzaktan Öğretim yapılan ön lisans programlarının öğrenim ücreti 9.000.-TL’dir. Tüm lisans programlarının Yabancı Dil Hazırlık Öğrenim ücreti 42.000.-TL ve ön lisans programlarının Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğrenim ücreti 21.000.-TL’dir. Bu ücretlere (% 8) KDV dahildir. Pilotaj Programının ücreti 70.000 TL’dir. Bu ücrete KDV dahildir. Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş dersleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş dersleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okuluna uçuş ücreti öderler. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Pilotaj programına kayıt olan burslu öğrenciler için uçuş eğitimi ücreti burs oranı kadar üniversite tarafından karşılanacaktır. 2021-2022 akademik yılında kayıt olacak öğrenciler için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti ve bursluluk bilgileri ve indirimlerle ilgili detaylı bilgi İstanbul Aydın Üniversitesi resmi web sitesi www.aydin.edu.tr ’ de bulunmaktadır.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu