Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul)

Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi

Kodu : 201410286 Puan Türü : EA
Önceki Dönem: TM-3
Taban Puan : 312,789
Önceki Dönem: Dolmadı
Tavan Puan : 319,519
Önceki Dönem: 357,020
Türkiye Başarı Sırası : 117.234 Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 19 Kişi
Yerleştirilen : 19 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 0.071 KPSS-2 : 0.069
KPSS-3 : 0.071 A.B. : 62,854
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

85: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ücretleri: Edebiyat Fakültesi; Psikoloji Programı 62.100 TL, Bilim Tarihi Programı, Tarih Programı ile Türk Dili ve Edebiyatı Programı 49.300 TL, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Programı 46.400 TL, Eğitim Fakültesi; Arapça Öğretmenliği Programı 46.400 TL, Okul Öncesi Öğretmenliği Programı 56.700 TL, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı ile Türkçe Öğretmenliği Programı 52.300 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi; Grafik Tasarım Programı 42.600 TL, Hukuk Fakültesi 56.700 TL, İslami İlimler Fakültesi 42.600 TL, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi; İç Mimarlık Programı ile Mimarlık Programı 50.200 TL, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Programı 38.000 TL, Mühendislik Fakültesi; Bilgisayar Mühendisliği Programı, Elektrik - Elektronik Mühendisliği Programı, İnşaat Mühendisliği Programı ile Yazılım Mühendisliği Programı 50.200 TL, Biyomedikal Mühendisliği Programı 38.000 TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İşletme Programı ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Programı 46.400 TL, Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu; Mimari Restorasyon Programı ve Ambalaj Tasarımı Programı için 28.800 TL, Meslek Yüksekokulu; Adalet Programı I. ve II. Öğretimi ile Çocuk Gelişimi Programı I. Öğretimi 28.800 TL, Çocuk Gelişimi Programı II. Öğretim ve Engelliler İçin Gölge Öğreticilik Programı 26.300 TL, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı I. ve II. Öğretimi Programı 29.900 TL, İngilizce Hazırlık Sınıfı 43.700 TL, Arapça Hazırlık Sınıfı 34.500 TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Burslarla ilgili detaylı bilgi Üniversitenin web adresinden edinilebilir.

162: Hukuk programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 125 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu