Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)

Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi

Kodu : 300190423 Puan Türü : EA
Önceki Dönem:
Taban Puan : Yeni Tavan Puan : -
Türkiye Başarı Sırası : Yeni Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: Yeni
Kontenjan : 35 Kişi Tercih Eden : -
Yerleştirilen : -
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 69.378.986 KPSS-2 : 65.318.980
KPSS-3 : - A.B. : 61566444,000
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

10: Hukuk programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 125 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

66: Doğu Akdeniz Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Gazimağusa kentinde, eğitim-öğretim veren bir Devlet Üniversitesi olup eğitim ücretlidir. 2020-2021 ders yılı için belirlenmiş olan öğrenim ücreti güz ile bahar dönemi kayıtlarında iki eşit taksit halinde (Eylül ve Şubat aylarında) ödenmesi durumunda Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 61,960 TL, Eczacılık Fakültesi 40,720 TL, Hukuk Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları 37,180 TL, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (Türkçe) ve Psikoloji (İngilizce) Programları 34,530 TL, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi’nde 33,190 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik programı 31,880 TL, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları programında 27,810 TL, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nin diğer programları ile Sağlık Bilimleri Fakültesinin diğer programları 24,440 TL’ diğer lisans programlarında ise 26,470 TL’ dir. Üniversitenin ön lisans programlarından Sağlık Hizmetleri Yüksekokul’u önlisans programları 28,780 TL diğer önlisans programlarında ise 23,020 TL’dir. İngilizce Hazırlık Okulu öğrenim ücreti 26,470 TL’dir. Belirtilen öğrenim ücretlerine %5 KDV tutarı, Öğrenci Hizmetleri Fonu için dönemlik 825 TL ve Hazırlık Okulu için dönemlik 900TL kitap ücreti dahil değildir. Uyruğa bağlı olarak ücretler değişmemektedir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz. (www.emu.edu.tr/ogrenciadaylari)

97: KKTC üniversitelerinde öğrenim görecek olan TC uyruklu öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun desteklerinden yararlanabilmektedir. KKTC’de 3 aydan fazla ikamet edecek olan TC Vatandaşlarının ülkeye pasaportla giriş yapmaları ve öğrenci ikamet izni almaları gerekmektedir. Öğrenci ikamet izni başvurusu KKTC İçişleri Bakanlığı’na online olarak yapılmakta; başvuru için sağlık sigortası zorunluluğu bulunmaktadır. Sağlık sigortası ödemeleri ikamet izni başvurusu aşamasında şahsen yapıldığından öğrenciler ayrıca üniversitelere sağlık sigortası primi adı altında ödeme yapmamalıdırlar. KKTC’de yürürlükte bulunan mevzuata göre geçici sakin olarak bulunan bütün yabancı uyruklu öğrencilerin kayıt işlemleri için sağlık raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı öğrenci TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınan ve tüberküloz için akciğer skopisi veya akciğer grafisi ile HIV-HCV-HBSAG-RPR tetkiklerini içeren orijinal laboratuvar tetkik sonucunu (rapor ve/veya laboratuvar tetkik sonucunun tarihinin iki aydan eski olmaması kaydıyla) Öğrenci Otomasyon Sistemine yükleyecektir. Öğrenci Otomasyon Sistemine yüklenen rapor/tetkik sonucu, KKTC Sağlık Bakanlığı’nın yürürlükte bulunan Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğünde belirtilen tek hekim ücreti üzerinden onaylanacaktır. Ancak Bakanlığın, sunulan rapordaki pozitif sonuçlar nedeniyle ilave tetkik isteyeceği durumlarda öğrenci, Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğünde düzenlenen ücret tarifesine göre tam ücret ödeyecektir. Sağlık raporu olmayan ya da rapor tarihi iki ayı geçen öğrenciler, KKTC’deki sağlık raporu alabilmek için Öğrenci İzinleri Otomasyon Sistemi üzerinden işlem yapacaktır. KKTC yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran, öğrenimine devam eden ve öğrenci ikamet izni alacak olan TC ve diğer ülke uyruklu her öğrenci 8/2012 sayılı Sağlık Fonu Yasası kapsamında sağlık sigortası için asgari ücretin %10'nu kadar ödemeyi, Öğrenci İkamet İzinleri Otomasyon Sistemi üzerinden Kooperatif Merkez Bankası’na ait sanal post vasıtası ile KKTC Sağlık Bakanlığı hesabına yatıracak ve yatırma işlemi tamamlandıktan sonra Sistem öğrenciyi bir sonraki aşamaya yönlendirecektir. KKTC Sağlık Fonu Yasası kapsamında prim ödeyen TC ve diğer ülke uyruklu öğrenciler primi ödenen yıl için kamu sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Söz konusu primi ödemeyen öğrenciler kamu sağlık kurumlarına başvurduklarında kendi olanakları ile tam ücret tarifelerine tabi olurlar ve tedavi gördükleri kuruma gerekli ödemeyi yaparlar. Ayrıntılı bilgi için ikamet izni başvurusu konusunda KKTC İçişleri Bakanlığı’na, sağlık sigortası ve sağlık raporu konusunda KKTC Sağlık Bakanlığı’na, üniversitelerin tabi olduğu kurallarla ilgili olarak KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na başvurulabilir.

Eğitim Türü Puan
Türü
Taban
Puan
Türkiye
Başarı
Sırası
Kontenjan
Hukuk Fakültesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (Afyonkarahisar)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 390,826 34.740 140 Aday
Hukuk Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi (Antalya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 410,162 17.798 240 Aday
Hukuk Fakültesi
Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 413,383 15.758 355 Aday
Hukuk Fakültesi
Ankara Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 449,553 3.469 550 Aday
Hukuk Fakültesi
Atatürk Üniversitesi (Erzurum)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 389,425 36.304 200 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
Atatürk Üniversitesi (Erzurum)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 386,721 39.403 120 Aday
Hukuk Fakültesi
Çukurova Üniversitesi (Adana)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 400,247 25.567 200 Aday
Hukuk Fakültesi
Dicle Üniversitesi (Diyarbakır)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 387,336 38.676 280 Aday
Hukuk Fakültesi
Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 418,271 12.971 460 Aday
Hukuk Fakültesi
Erciyes Üniversitesi (Kayseri)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 400,805 25.109 210 Aday
Hukuk Fakültesi
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 385,524 40.891 300 Aday
Hukuk Fakültesi (Fransızca)
Galatasaray Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 526,319 89 25 Aday
Hukuk Fakültesi
Gaziantep Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 390,709 34.866 190 Aday
Hukuk Fakültesi
Hacettepe Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 439,492 5.094 230 Aday
Hukuk Fakültesi
İnönü Üniversitesi (Malatya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 391,622 33.911 200 Aday
Hukuk Fakültesi
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 444,997 4.090 490 Aday
Hukuk Fakültesi (UOLP-Hamburg Üniversitesi) (Ücretli)
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 484,653 880 10 Aday
Hukuk Fakültesi
Kırıkkale Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 397,070 28.476 210 Aday
Hukuk Fakültesi
Kocaeli Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 403,623 22.714 290 Aday
Hukuk Fakültesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 393,438 32.020 120 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 389,635 36.064 80 Aday
Hukuk Fakültesi
Marmara Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 430,278 7.689 340 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
Marmara Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 423,143 10.565 340 Aday
Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun)
Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi
Lisans EA 394,346 31.122 110 Aday
Hukuk Fakültesi
Sakarya Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 399,014 26.671 240 Aday
Hukuk Fakültesi
Selçuk Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 406,525 20.368 260 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
Selçuk Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 394,157 31.306 240 Aday
Hukuk Fakültesi
Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 395,057 30.427 200 Aday
Hukuk Fakültesi
Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 419,788 12.151 80 Aday
Hukuk Fakültesi (Koşulda belirtilen lise mezunları tercih edebilir.)
Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 371,860 59.014 20 Aday
Hukuk Fakültesi
Bursa Uludağ Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 406,493 20.393 220 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Hukuk Fakültesi (KKTC Akademik Birim)
Lisans EA Yeni Yeni 15 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Hukuk Fakültesi (KKTC Akademik Birim)
Lisans EA Yeni Yeni 65 Aday
Hukuk Fakültesi
İzmir Demokrasi Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 404,857 21.696 100 Aday
Hukuk Fakültesi
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 422,513 10.871 420 Aday
Hukuk Fakültesi
Trabzon Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 390,634 34.949 240 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Atılım Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 318,918 171.047 81 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Atılım Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 409,235 18.417 30 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 106 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 459,388 2.425 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 354,690 87.413 64 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Başkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 333,214 132.571 149 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Başkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 380,487 47.015 21 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Başkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 428,339 8.384 30 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Beykent Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 410,183 17.788 18 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Beykent Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 347,655 100.821 75 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Beykent Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 27 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Çağ Üniversitesi (Mersin)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 28 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Çağ Üniversitesi (Mersin)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 391,994 33.551 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Çağ Üniversitesi (Mersin)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 375,717 53.478 142 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Çankaya Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 333,047 132.997 117 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Çankaya Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 416,014 14.229 31 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Doğuş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 406,027 20.780 16 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Doğuş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 31 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Doğuş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 349,389 97.494 63 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 330,015 140.528 50 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 407,842 19.410 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 352,188 92.009 120 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 326,884 148.647 112 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 388,295 37.587 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Gaziantep)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 383,105 43.780 58 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 521,012 125 24 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 473,605 1.410 16 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 381,774 45.435 123 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 5 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 18 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 97 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Aydın Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 405,380 21.296 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İstanbul Aydın Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 384,746 41.801 170 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 407,409 19.727 119 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Altınbaş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 403,016 23.215 60 Aday
Hukuk Fakültesi (UOLP-Köln Üniversitesi) (Tam Burslu)
Altınbaş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 412,677 16.192 3 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Altınbaş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 344,707 106.800 60 Aday
Hukuk Fakültesi (UOLP-Köln Üniversitesi) (%50 Burslu)
Altınbaş Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 327,185 147.840 20 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Kültür Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 313,737 186.925 47 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Kültür Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 417,345 13.483 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
İstanbul Kültür Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 361,580 75.186 123 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İstanbul Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 350,940 94.402 167 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 350,194 95.924 3 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 412,303 16.410 26 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 360,164 77.646 149 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 336,284 125.301 88 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 412,757 16.140 30 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 370,148 61.525 82 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 414,652 14.958 24 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 388,083 37.821 135 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Kadir Has Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 371,416 59.624 118 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Koç Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 353,104 90.310 106 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Koç Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 523,043 110 19 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Koç Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 4 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
KTO Karatay Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 344,257 107.701 147 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
KTO Karatay Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 405,458 21.238 29 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
KTO Karatay Üniversitesi (Konya)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 384,825 41.709 14 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Maltepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 29 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Maltepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 406,593 20.324 18 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Maltepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 327,850 146.139 75 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Okan Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 402,052 23.997 23 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
İstanbul Okan Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 339,086 118.913 82 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Okan Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 45 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 385,820 40.503 150 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 484,806 876 30 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 316,625 177.771 20 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 358,417 80.709 65 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 501,192 398 15 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 399,563 26.178 23 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Ufuk Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 376,854 51.882 109 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Yaşar Üniversitesi (İzmir)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 410,395 17.650 27 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Yaşar Üniversitesi (İzmir)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 318,400 172.489 130 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Yaşar Üniversitesi (İzmir)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 381,401 45.905 23 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 30 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 493,108 595 17 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 386,224 40.011 69 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 314,294 185.095 102 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 403,130 23.120 18 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Antalya Bilim Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 396,677 28.859 24 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Antalya Bilim Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 335,363 127.494 136 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Mef Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 417,864 13.187 19 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Mef Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 353,224 90.086 108 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İbn Haldun Üniversitesi (istanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 410,039 17.877 20 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Ankara Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 6 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Ankara Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 18 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Ankara Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 96 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 330,921 138.182 84 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 385,144 41.321 21 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 35 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Girne Amerikan Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 315,181 182.301 55 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Girne Amerikan Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 377,572 50.883 20 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Girne Amerikan Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 326,416 149.890 25 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-Lefke)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 325,686 151.883 98 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-Lefke)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 381,557 45.708 21 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 74 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 379,514 48.249 20 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 315,089 182.593 46 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 381,786 45.418 21 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 326,555 149.527 119 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Girne Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 319,391 169.624 59 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Kıbrıs İlim Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 375,182 54.214 12 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Uluslararası Final Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 376,293 52.681 12 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Uluslararası Final Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 352,201 91.985 48 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Uluslararası Final Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 317,358 175.667 20 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Ada Kent Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 375,408 53.887 11 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Ada Kent Üniversitesi (KKTC-Gazimağusa)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 59 Aday
Hukuk Fakültesi
Çankırı Karatekin Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 200 Aday
Hukuk Fakültesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 411,250 17.067 160 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 431,648 7.232 350 Aday
Hukuk Fakültesi (İÖ)
Kırıkkale Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 388,467 37.405 180 Aday
Hukuk Fakültesi
Kırklareli Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 389,177 36.575 120 Aday
Hukuk Fakültesi
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 100 Aday
Hukuk Fakültesi
Pamukkale Üniversitesi (Denizli)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 397,880 27.717 110 Aday
Hukuk Fakültesi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 386,252 39.977 80 Aday
Hukuk Fakültesi
Yalova Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 395,804 29.698 200 Aday
Hukuk Fakültesi
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 415,301 14.609 220 Aday
Hukuk Fakültesi
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 412,726 16.161 100 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Hukuk Fakültesi (KKTC Akademik Birim)
Lisans EA Yeni Yeni 30 Aday
Hukuk Fakültesi
İzmir Bakırçay Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 396,481 29.024 130 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
Atılım Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Yeni Yeni 89 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Çankaya Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 383,715 42.993 52 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
İstanbul Gedik Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 317,192 176.142 60 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Gedik Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 392,634 32.908 18 Aday
Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
İstanbul Gedik Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 317,101 176.382 42 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 454,352 2.919 21 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
İstanbul Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 414,626 14.973 30 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Kadir Has Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 316,822 177.195 35 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Kadir Has Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 421,295 11.405 27 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Piri Reis Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 397,967 27.631 12 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Piri Reis Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 13 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Piri Reis Üniversitesi (İstanbul)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 352,559 91.286 55 Aday
Hukuk Fakültesi (Ücretli)
Ufuk Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA Dolmadı Dolmadı 18 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Ufuk Üniversitesi (Ankara)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 405,552 21.148 23 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-Lefke)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 359,257 79.147 21 Aday
Hukuk Fakültesi (Tam Burslu)
Girne Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 377,648 50.780 11 Aday
Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Kıbrıs İlim Üniversitesi (KKTC-Girne)
Hukuk Fakültesi
Lisans EA 333,352 132.235 68 Aday
YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu