Biruni Üniversitesi (İstanbul)

Tıp Fakültesi (Tam Burslu)
Biruni Üniversitesi (İstanbul)
Tıp Fakültesi

Kodu : 207610354 Puan Türü : SAY
Önceki Dönem: MF-3
Taban Puan : 501,200
Önceki Dönem: 503,995
Tavan Puan : 508,569
Önceki Dönem: 508,958
Türkiye Başarı Sırası : -
Önceki Dönem: 4.961
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 8 Kişi Tercih Eden : 289 Kişi
Yerleştirilen : 8 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 6 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu
Profesör Sayısı : 20 Kişi Doçent Sayısı : 8 Kişi
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : 32 Kişi

KPSS-1 : - KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

5: Tıp programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 50 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

866: Biruni Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öğretim ücretleri; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi Türkçe ve İngilizce programları için 86.111 TL, Eczacılık Fakültesi için 59.074 TL, Eğitim Fakültesinin; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı için 37.963 TL, Özel Eğitim Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programları için 40.741 TL, Okul Öncesi Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği programları için 44.444 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin; Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programı 44.444 TL, Dil ve Konuşma Terapisi programı için 51.851 TL, Çocuk Gelişimi, Ergoterapi, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet programları için 27.778 TL, Ebelik ve Odyoloji programları için 37.037 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin; Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) ve Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) programları için 24.074 TL, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programı 42.593 TL, Bilgisayar Mühendisliği programı için 38.889 TL, Meslek Yüksekokulunun; Elektronorofizyoloji (ikinci öğretim dahil), İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Odyometri (ikinci öğretim dahil), Optisyenlik (ikinci öğretim dahil), Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri ve Podoloji programları için 22.222 TL, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Ağız ve Diş Sağlığı (ikinci öğretim dahil), Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Çocuk Gelişimi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz (ikinci öğretim dahil), İş ve Uğraşı Terapisi, Radyoterapi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (ikinci öğretim dahil), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (ikinci öğretim dahil) ve programları için 27.778 TL, Ameliyathane Hizmetleri (ikinci öğretim dahil), Anestezi (ikinci öğretim dahil), Fizyoterapi (ikinci öğretim dahil), İlk ve Acil Yardım (ikinci öğretim dahil) programları için 33.333 TL, Bilgisayar Programcılığı programı için 21.296 TL, İngilizce Hazırlık sınıfı 50.926 TL'dir. Bu ücretlere %8 KDV dâhil değildir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu