Beykoz Üniversitesi (İstanbul)

Raylı Sistemler İşletmeciliği (%75 Burslu)
Beykoz Üniversitesi (İstanbul)
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200851558 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem:
Taban Puan : 190,162
Önceki Dönem: 229,521
Tavan Puan : 262,431
Önceki Dönem: 262,232
Türkiye Başarı Sırası : 1.704.720
Önceki Dönem: 1.134.122
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 1.366.975
Kontenjan : 26 Kişi Tercih Eden : 93 Kişi
Yerleştirilen : 26 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : %75 Burslu Öğretim Ücreti : %75 Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

234: Beykoz Üniversitesi bir vakıf yükseköğretim kurumu olup öğrenim ücrete tabidir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesine bağlı İşletme, İşletme (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 30.000 TL., Lojistik Yönetimi (İngilizce), Uluslararası Ticaret (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 36.000 TL., Sanat ve Tasarım Fakültesine bağlı Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim Tasarımı ve Yeni Medya programlarının öğrenim ücreti 35.000 TL., Grafik Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Dijital Oyun Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon, Radyo, Sinema ve TV programlarının öğrenim ücreti 40.000 TL., Gastronomi ve Mutfak Sanatları programının öğrenim ücreti 45.000 TL., Sosyal Bilimler Fakültesine bağlı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) programının öğrenim ücreti 35.000 TL., Psikoloji programının öğrenim ücreti 50.000 TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine bağlı Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), İşletme Mühendisliği (İngilizce), Yazılım Mühendisliği programlarının öğrenim ücreti 40.000 TL., Mimarlık programının öğrenim ücreti 44.000 TL., Sivil Havacılık Yüksekokuluna bağlı Havacılık Yönetimi (İngilizce) programının öğrenim ücreti 35.000 TL., Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokuluna bağlı Raylı Sistemler İşletmeciliği programının öğrenim ücreti 20.000 TL., Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Dış Ticaret (İngilizce), Lojistik, Lojistik (İngilizce), Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarının öğrenim ücreti 25.000 TL., Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce) programlarının öğrenim ücreti 28.000 TL., Lojistik (Uzaktan Eğitim), Dış Ticaret (Uzaktan Eğitim) programlarının öğrenim ücreti 12.000 TL., Meslek Yüksekokuluna bağlı Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Medya ve İletişim, Sosyal Hizmetler programlarının öğrenim ücreti 20.000 TL., Çocuk Gelişimi, Ameliyathane Hizmetleri, Bilgi Güvenliği ve Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Diyaliz, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, Optisyenlik, Ağız ve Diş Sağlığı programlarının öğrenim ücreti 25.000 TL., İç Mekan Tasarımı, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Aşçılık, Mimari Restorasyon, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının öğrenim ücreti 28.000 TL.’dir. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfının öğrenim ücreti öğrencinin yerleştiği Türkçe programın %50 indirimli ücretidir. Tüm ücretlere %8 KDV dâhildir. (Ayrıntılı bilgi için http://www.beykoz.edu.tr)

879: İstihdam sürecinde; ilgili kurum tarafından yayımlanan, Emniyet Kritik Görevler Yönetmeliği Ek-1'de yer alan sağlık şartları ve Ek-2'de yer alan psikoteknik şartlar aranmaktadır.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu