Beykoz Üniversitesi (İstanbul)

Ağız ve Diş Sağlığı (Tam Burslu)
Beykoz Üniversitesi (İstanbul)
Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200851584 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem:
Taban Puan : 261,379
Önceki Dönem: 284,690
Tavan Puan : 292,937
Türkiye Başarı Sırası : 590.000
Önceki Dönem: 519.107
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 519.107
Kontenjan : 1 Kişi
Yerleştirilen : 4 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

77: Beykoz Üniversitesi bir vakıf yükseköğretim kurumu olup öğrenim ücrete tabidir. 2021-2022 eğitim-öğrenim yılında; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesine bağlı İşletme, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman programlarının öğrenim ücreti 40.000 TL., Sanat ve Tasarım Fakültesine bağlı Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı programlarının öğrenim ücreti 40.000 TL., Dijital Oyun Tasarımı programının öğrenim ücreti 50.000 TL., Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programlarının öğrenim ücreti 60.000 TL., Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Tasarımı programlarının öğrenim ücreti 35.000 TL., Radyo, Televizyon ve Sinema programının öğrenim ücreti 45.000 TL, Sosyal Bilimler Fakültesine bağlı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programının öğrenim ücreti 35.000 TL., Psikoloji, programlarının öğrenim ücreti 80.000 TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine bağlı Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği programlarının öğrenim ücreti 50.000 TL., İşletme Mühendisliği programının öğrenim ücreti 40.000 TL., Sivil Havacılık Yüksekokuluna bağlı Havacılık Yönetimi programının öğrenim ücreti 50.000 TL.; Meslek Yüksekokullarına bağlı Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Ameliyathane Hizmetleri, Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Fizyoterapi, İç Mekan Tasarımı, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Odyometri programlarının öğrenim ücreti 40.000 TL., Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ağız ve Diş Sağlığı, Diyaliz programlarının öğrenim ücreti 35.000 TL., Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Lojistik, E-Ticaret ve Pazarlama, İş Sağlığı ve Güvenliği, Optisyenlik programlarının öğrenim ücreti 30.000 TL., Raylı Sistemler İşletmeciliği programının öğrenim ücreti 25.000 TL., Lojistik (Uzaktan Eğitim), Dış Ticaret (Uzaktan Eğitim) programlarının öğrenim ücreti 20.000 TL., Aşçılık programının öğrenim ücreti 45.000 TL.’dir. Tüm ücretlere KDV dâhil değildir. (Ayrıntılı bilgi için http://www.beykoz.edu.tr)

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu