Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)

Hemşirelik (Ücretli)
Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Kodu : 200510931 Puan Türü : SAY
Önceki Dönem: MF-3
Taban Puan : 221,453
Önceki Dönem: Dolmadı
Tavan Puan : 224,023
Önceki Dönem: 307,760
Türkiye Başarı Sırası : - Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 5 Kişi Tercih Eden : 12 Kişi
Yerleştirilen : 2 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : - Öğretim Ücreti : Ücretli
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : 64,159 KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2019-2020 akademik yılı KDV dahil şu şekildedir. Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesi Programı için 91.500 TL (doksanbirbinbeşyüzTL), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Hukuk Fakültesi Programları için 60.400 TL (altmışbindörtyüzTL), diğer tüm lisans programları ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu programları için 57.950 TL (elliyedibindokuzyüzelliTL), Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Fakültesi Programları için 56.900 TL (ellialtıbindokuzyüzTL), Ön Lisans Programları için 33.000 TL (otuzüçbinTL), tüm programların zorunlu veya isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Programı için 57.950 TL (elliyedibindokuzyüzelliTL)’dir. Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş eğitimleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş eğitimleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okuluna uçuş ücreti öderler. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında kayıt olanlar için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş eğitimi ücreti hakkında Üniversitenin web sitesinden bilgi alınız. Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz. (https://bau.edu.tr/)

38: Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.

46: İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu