Avrasya Üniversitesi (Trabzon)

İşletme (Tam Burslu)
Avrasya Üniversitesi (Trabzon)
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kodu : 200310148 Puan Türü : EA
Önceki Dönem: TM-1
Taban Puan : 220,052
Önceki Dönem: Dolmadı
Tavan Puan : 235,766
Türkiye Başarı Sırası : - Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 20 Kişi Tercih Eden : 28 Kişi
Yerleştirilen : 4 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu
Profesör Sayısı : 1 Kişi Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : 2 Kişi

KPSS-1 : 56,280 KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı vakıf yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

776: Avrasya Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Fakülte ve Yüksekokul programlarına ait ücretler; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İç Mimarlık, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi, Odyoloji, Sosyal Hizmet, Spor Bilimleri programları 30.000,00TL., Türk Dili ve Edebiyatı, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çocuk Gelişimi, Hemşirelik, Ebelik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gümrük İşletme programları 25.000,00TL., Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme programları 20.000,00 TL'dir. Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; Harita ve Kadastro Programı 17.000,00 TL., Adalet, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, İç Mekan Tasarımı, Lojistik, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Özel Güvenlik ve Koruma, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sosyal Güvenlik, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Yapı Denetimi, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programları 15.000,00 TL., Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Grafik Tasarımı Programları 12.000,00 TL’ dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; İlk ve Acil Yardım I ve II. Öğretim, Anestezi I. ve II. Öğretim, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri I. ve II. Öğretim Programları 22.000,00TL., Acil Durum ve Afet Yönetimi I ve II. Öğretim, Ağız ve Diş Sağlığı, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Çocuk Gelişimi I ve II. Öğretim, Optisyenlik I. ve II. Öğretim, Odyometri I. ve II. Öğretim Programları 20.000,00TL., Diş Protez Teknolojisi, İş ve Uğraşı Terapisi Programları 17.000,00 TL., İş Sağlığı ve Güvenliği Programı 15.000,00 TL., Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı 12.000,00 TL’ dir. Ücretlere KDV dahildir. Ücretli kontenjanlarda tercih indirimi, yurt, ödeme şartları ile ilgili detaylı bilgiye www.avrasya.edu.tr resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu