Avrasya Üniversitesi (Trabzon)

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İÖ) (Tam Burslu)
Avrasya Üniversitesi (Trabzon)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kodu : 200350941 Puan Türü : TYT
Önceki Dönem: YGS-2
Taban Puan : 259,729
Önceki Dönem: 276,972
Tavan Puan : 285,972
Önceki Dönem: 284,520
Türkiye Başarı Sırası : 819.974
Önceki Dönem: 585.288
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: 585.288
Önceki Dönem: 38.870
Kontenjan : 4 Kişi Tercih Eden : 46 Kişi
Yerleştirilen : 2 Kişi Okul Birincisi Konj. : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : İkinci Öğretim Süre : 2 Yıl
Burs : Tam Burslu Öğretim Ücreti : Tam Burslu

Koşullar

3: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

19: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir.

60: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

776: Avrasya Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Fakülte ve Yüksekokul Bölümlerine ait ücretler; Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sosyal Hizmet, Hemşirelik ve Ebelik Bölümleri 40.000,00TL, Sağlık Yönetimi, Odyoloji, Spor Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatlar Bölümleri 35.000,00TL., İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Harita Mühendisliği Bölümleri 30.000,00TL., Maliye, İşletme Bölümleri 25.000,00TL'dir. Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Harita ve Kadastro, İç Mekan Tasarımı Programları 30.000,00 TL., Lojistik, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sosyal Güvenlik, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (İngilizce), Adalet, Yapı Denetimi Programları 25.000,00 TL’ dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna ait ücretler; Anestezi I. ve II. Öğretim, Diş Protez Teknolojisi, İlk ve Acil Yardım I ve II. Öğretim, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş ve Uğraşı Terapisi, Optisyenlik I. ve II. Öğretim, Odyometri I. ve II. Öğretim, Sağlık Kurumları İşletmeciliği I. Öğretim, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri I. ve II. Öğretim Programları 30.000,00TL., Çocuk Gelişimi I ve II. Öğretim, Ağız ve Diş Sağlığı, Acil Durum ve Afet Yönetimi I ve II. Öğretim Programları 25.000,00TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Ücretli kontenjanlarda tercih indirimi, yurt, ödeme şartları, burs bilgileri ile ilgili detaylı bilgiye www.avrasya.edu.tr resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu