Antrenörlük Eğitimi

Eğitim Türü : Lisans Puan Türü : EA
Önceki Dönem: YGS-7

Amaç

Programda, öğrencilerin iyi bir fiziksel uygunluk düzeyi yanında, spor alan bilgisi derslerinin uygulamalarını gerçekleştirebilecek yeterli atletik yapı ve beceriye sahip olmaları amaçlanır.

Öğrenim

Temel eğitimde 4 takım ve 4 bireysel spor branşının yanı sıra Temel Atletizm, Genel Cimnastik, Doğa Sporları, Yüzme ve Seçmeli Su sporları ve Kayak Kamp dersleri vardır. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil, Temel Bilgi Teknolojileri ve Güzel sanatlar dersleri, ilk iki yarıyıl içerisinde planlanır. Uzmanlık eğitimi için temel oluşturacak psiko-sosyal alan dersleri, spor sağlık, matematik ve fizik dersleri, Antrenörlük teorik alan derslerinden ise genel antrenman bilgisi ve antrenörlük deneyimi ve uygulaması dersleri yer alır.

Kariyer

Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunları, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda antrenör ve yardımcı antrenör olarak çalışırlar. Ayrıca özel spor salonlarında ve turizm sektörü gibi sportif etkinliklerin öğretilmesi ve organizasyonlarda görev alabilirler.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu