Ankara Medipol Üniversitesi

Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
Ankara Medipol Üniversitesi
Hukuk Fakültesi

Kodu : 209210060 Puan Türü : EA
Önceki Dönem:
Taban Puan : 331,317
Önceki Dönem: 382,570
Tavan Puan : 358,668
Türkiye Başarı Sırası : 77.724
Önceki Dönem: 63.600
Türkiye Başarı Sırası
(Ek Puanlı)
: -
Kontenjan : 100 Kişi
Yerleştirilen : 100 Kişi
Okul Birincisi Konj. : - M.E.B.B. Kontenjanı : -
O.B. Taban Puan : - O.B. Tavan Puan : -

Öğretim Türü : Normal Öğretim Süre : 4 Yıl
Burs : %50 Burslu Öğretim Ücreti : %50 Burslu
Profesör Sayısı : - Doçent Sayısı : -
Dr. Öğr. Üyesi Sayısı : -

KPSS-1 : - KPSS-2 : -
KPSS-3 : - A.B. : -
TUS-1 : - TUS-2 : -
TUS-3 : - DUS : -

Koşullar

18: Öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile vakıf üniversiteleri arasında imzalanan mutabakat metni ile ilgili bu kılavuzun ileri sayfalarında yer alan duyuruyu incelemesinde yarar görülmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yaptığı mutabakat metni çerçevesinde ayrıntılı bilgiye ilgili üniversiteden ulaşılabilecektir.

21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

68: Ankara Medipol Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021–2022 akademik yılında öğrenim ücreti yıllık; Tıp Fakültesi için 98.900 TL, Diş Hekimliği Fakültesi için 98.900 TL, Eczacılık Fakültesi için 89.500 TL, Hukuk Fakültesi için 64.500 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları için zorunlu hazırlık sınıfları dahil 51.500 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 48.500 TL, Odyoloji ile Beslenme ve Diyetetik programları için 47.000 TL, Ergoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi ile Hemşirelik Programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 39.000 TL, Ebelik programı için 36.000 TL, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin Psikoloji Programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 39.000 TL, Uluslararası Ticaret ve Finansman programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 36.000 TL, Yönetim Bilişim Sistemleri programı için 36.000 TL, Siyasal Bilgiler Fakültesinin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programı için 36.000 TL, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programları için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 48.300 TL, İletişim Fakültesinin tüm programları için 37.000 TL, Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programı için 41.000 TL, Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programları için 30.200 TL, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi zorunlu Hazırlık Sınıfı için 64.900 TL’dir. Bu ücretlere KDV ayrıca ilave edilecektir. Öğrenim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır. Üniversite tarafından uygulanan tercih ve derece bursları için ayrıntılı bilgiye www.ankaramedipol.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

162: Hukuk programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 125 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu