Animasyon ve Oyun Tasarımı

Eğitim Türü : Lisans Puan Türü : SÖZ
Önceki Dönem: TS-1

Amaç

Animasyon ve Oyun Tasarımı programının temel hedefi öğrencilerine mezuniyetten sonra iyi bir gelecek sunacak olan dijital ve interatif ortam yaratmada kullanılan en son araç ve teknolojiler alanında kaliteli bir eğitim sunmaktır. Program öğrencilerin uygulamalı bilgi ve becerilerini geliştirmeyi ve endüstri talepleri doğrultusunda şekillendirilen dersler aracılığı ile kendilerine özgü sanatsal ifadelerini keşfetmelerini sağlamayı da amaçlamaktadır.

Öğrenim

Eğitimin etkinliği teorik ve uygulamaya dayalı derslerin dengeli sunumu ile sağlanmaktadır. İlgili programda eğitim alan öğrenciler animasyon ve oyun tasarımı alanındaki önemli kavramlar hakkında bilgi sahibi olup aynı zamada seçtikleri alanda edindikleri bilgileri uygulamalarını sağlayacak becerilerle de donanmış olacaklardır. Program müfredatında bulunan 2D ve 3D animasyon, resimli öyküleme, karakter gelişimi, ve oyun teknolojileri derslerine ek olarak ses tasarımı, geleneksel çizim, örnekleme ve sanat konuları üzerine de dersler sunmaktadır.

Kariyer

Animasyon ve Oyun Tasarımı programı mezunları çeşitli alanlarda değişik iş olanaklarına sahip olacaklardır. Mezunlar, animasyon ve oyun tasarımı firmaları, reklam ajansları, prodüksiyon şirketleri ve televizyon kanallarında sanat yönetmeni, animatör, karakter tasarımcısı, arabirim tasarımcısı, ve görsel efekt danışmanı olarak çalışabilirler. Aynı zamanda, program mezunları animasyon ve oyun tasarım alanında kendi prodüksiyon şirketlerini kurup, küresel oyun tasarım pazarında hizmetler sunabilirler.

YKS Tercih Robotu
KPSS Tercih Robotu