E-Posta :
Parola :
Üye Ol | Parolamı Unuttum
Tercih Sepetinizi Kaydetmek için Üyelik Zorunludur

YASAL UYARI

TERCİH ROBOTU MARKAMIZ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC

Profil | Akademik Profil | Programlar

Kuruluş Yılı
2003

Rektör
Prof.Dr. Turgut Tümer

Üniversite Türü
K.K.T.C.

Adres
Orta Doğu Teknik Universitesi, Kuzey Kıbrıs Kampusu, Kalkanlı, Güzelyurt

Şehir / Ülke
Güzelyurt / KKTC

Telefon Numarası
0( 392) 661 20 00

E-Posta
kkk@odtu.edu.tr

Web
www.odtuluolmakistiyorum.info

Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Profil

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin daveti üzerine, her iki ülkenin Hükümetleri ve ODTÜ Rektörlüğü arasında 2000 yılında imzalanan üçlü-protokol ile başlatılan büyük ölçekli bir yükseköğretim projesidir. Bu üçlü-protokol, 2001 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ve KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde onaylanarak uluslararası anlaşma statüsü almış, ve 2003 yılında KKTC Cumhuriyet Meclisi'nce çıkarılan kuruluş yasası ile de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu özel tüzel kişilik kazanmıştır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, akademik ve idari bakımdan bütünüyle ODTÜ Senatosu, ODTÜ Yönetim Kurulu ve ODTÜ Rektörlüğü'ne bağlı bir yapı içinde faaliyet göstermektedir.

2011-2012 Akademik Yılı?nda 14 lisans ve iki yüksek lisans programında 1650 öğrenci ile eğitim-öğretim sürdüren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, 2012-2013 Akademik Yılı itibarıyla 14 lisans ve üç yüksek lisans programında eğitim verecektir. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda eğitim dili İngilizce?dir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, 50 yıllık birikimini ve tüm olanaklarını ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nun başarısı için seferber etmiştir. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda uygulanan eğitim programları ODTÜ Senatosu tarafından onaylanmaktadır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda Ankara ana kampustan görevlendirilen öğretim üyeleri ve ODTÜ Senatosu ve ODTÜ Yönetim Kurulu'nun Ankara kampusu için kabul ettiği standartlarla işe alınan öğretim üyeleri ders vermektedir. Bütün programlarda ODTÜ eğitim anlayışı ve değerlendirme standartları titizlikle korunmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda verilen eğitimin kalitesini garanti etmekte ve mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması vermektedir.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Başkent Lefkoşa'nın 50 km batısında, 12.000 nüfuslu Güzelyurt kentinin 6 km kuzeyinde yer alan Kalkanlı bölgesinde, KKTC Hükümeti tarafından tahsis edilen 3385 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuştur. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu yüksek teknolojiye dayalı altyapısı, modern eğitim binaları ve laboratuarları, zengin yaşamı, spor ve kültürel tesisleri, yeşil alanları ve özgün mimarisi ile nitelikli bir eğitim-öğrenim ortamı için her türlü olanağı sağlamaktadır. Daha kuruluş aşamasında mimari ödüller kazanan Kampus, engelli öğrencilere potansiyellerini kullanabilecekleri bütün imkânları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

IskeletAltKenar
Tercih Robotu bir Es Eğitim Danışmanlık markasıdır.
Copyright © 1999-2014
Kullanım Koşulları - Gizlilik Bildirimi - Yardım - Bize Ulaşın